منوهای نصب در پنل مدیریت

رنگ ها (ماهان صفایی)

رنگ های اصلی یا رنگ های بنیادین، سه رنگ هستند که شامل : زرد، آبی، قرمز می باشد. این رنگ ها به این دلیل به رنگ اصلی شناخته می شوند که از ترکیب آن ها دیگر رنگ ها به وجود می آیند. این سه رنگ را هرگز نمی توان از ترکیب رنگ های دیگر به وجود آورد.

یکی از اساسی ترین عناصر تئوری رنگ، چرخه رنگ است که نمودار دایره ای رنگ ها است. برای درک چرخه رنگ و طرح های رنگی مختلف که نمودار دایره ای به ما پیشنهاد می کند، ابتدا باید رنگ های اصلی، ثانویه و درجه سوم را درک کنید.

رنگ های اصلی
در نقاشی، رنگ های اصلی قرمز، زرد و آبی است. این ها رنگ های خالص یا تنها رنگ هایی هستند که با ترکیب رنگ های دیگر با یکدیگر ایجاد نمی شوند. این رنگ ها هیچ رنگ دیگری ندارند که بتواند ظاهر آنها را تغییر دهد.

رنگ های ثانویه
رنگ های ثانویه، نارنجی، سبز و بنفش، با مخلوط کردن دو رنگ اصلی با هم در اندازه مساوی ایجاد می شوند. نارنجی از قرمز به علاوه زرد تشکیل شده است. سبز شامل زرد به علاوه آبی است. رنگ بنفش از قرمز به علاوه آبی تشکیل شده است.

رنگ های درجه سوم

رنگ های درجه سوم با مخلوط کردن قسمت های مساوی از یک رنگ اصلی و یک رنگ فرعی ایجاد می شوند. شش رنگ درجه سوم وجود دارد:
زرد-نارنجی ، قرمز-نارنجی ، قرمز-بنفش ، آبی-بنفش ، آبی-سبز و زرد-سبز.

اگرچه ممکن است رنگ های ثانویه و درجه سوم خود را با هم ترکیب کنید، اما غیر ضروری و وقت گیر است. بسیاری از هنرمندان دوست دارند مجموعه ای از رنگ های 12 رنگ را خریداری کنند که شامل همه رنگ های اصلی، ثانویه و درجه سوم باشد. برخی دیگر فقط رنگ های اصلی و ثانویه را خریداری می کنند و خود، با ترکیب رنگ ها، رنگ های درجه سوم را به وجود می آورند.

رنگ های خنثی
سیاه، سفید و خاکستری خنثی در نظر گرفته می شوند. آنها می توانند به تنهایی برای افزودن عمق و تضاد به یک نقاشی استفاده شوند. علاوه بر این، می توان آنها را در هر رنگ دیگری مخلوط کرد تا سایه، تن و ته رنگ ایجاد شود. سایه با افزودن رنگ مشکی به یک رنگ ایجاد می شود. تن با افزودن خاکستری ایجاد می شود، در حالی که ته رنگ با افزودن رنگ سفید ایجاد می شود. مقدار خنثی که اضافه می کنید بر ظاهر نهایی تأثیر می گذارد.

1400-10-19

0 پاسخ به "رنگ ها (ماهان صفایی)"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

اين واحدآموزشي در راستاي تحقق اهداف والایی آموزشی پرورشی خود به ياري خداوندمتعال مي كوشد تاباارائه برنامه اي علمي مبتني برفناوري روزسهم كوچكي درراه رشدواعتلاي فرزندان ايران عزيزمان ايفاكند.

به اميد آباداني وپيشرفت ايران عزيز

محمد قادری

مدير مجتمع آموزشی و پرورشی مفید

دبیرستان پسرانه غیر دولتی مفید

آدرس : اصفهان خیابان ملاصدرا کوچه 13

تلفن : 03136688439 ، 09133251352

دبیرستان پسرانه مفید اصفهان (دوره اول) 2021 - 1400
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
دبیرستان دوره اول پسرانه مفید